Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna  
  Forum Matematyczne UŚ
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Imprezy organizowane przez KNM UŚ ť XXI Sesja Jesienna KNM@UŚ: Teoria Chaosu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 XXI Sesja Jesienna KNM@UŚ: Teoria Chaosu Ť Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat ť 
Autor Wiadomość
loxley
PostWysłany: 06.09.06, 06 10:19 am    Temat postu: XXI Sesja Jesienna KNM@UŚ: Teoria Chaosu Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

Wiadomo, że w okolicach listopada odbędzie się kolejna sesja wyjazdowa Koła. Tematem będzie (wybrana po burzliwym głosowniu Mam pomysł! ) teoria chaosu. Dobrze byłoby wspólnie (np w tym wątku) opracować i rozdzielić listę referatów. Zachęcam też do wrzucania materiałów.

W postaci e-booków mogę udostępnić:

P. Cvitanović i inni, Classical and Quantum Chaos
L. Vandervert, Chaos Theory and the Evolution of Mind and Consciousness
G. Williams, Chaos Theory
S. Bocaletti, The Control Of Chaos - Theory And Applications
A. Sengupta i inni, Toward a Theory of Chaos (complexity, determinism, reductionism)
_________________
Koniec świata.


Ostatnio zmieniony przez loxley dnia 10.09.10, 06 10:22 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Nty
PostWysłany: 06.09.06, 06 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Gnacik

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 130
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Szczerze to liczylem na cos innego, a tak to stanie się chaos Boom Mam pomysł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
agnieszkaklama
PostWysłany: 09.09.09, 06 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KN Matematyków UŚ

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 5

Nuclear- dzięki za udostępnienie e-booków Smile

Tematem koleejnej sesji wyjazdowej koła będzie faktycznie teoria chaosu... Ja w tym miejscu chciałabym wyrazić głęboki żal- temat "Metody reprezentacyjne" był już tak wysoko, ale jednak nie dał rady wygrać z chaosem aaaaa Mam pomysł! ... Nie ma źle- przecież w maju będzie sesja wiosenna- "metody reprezentacyjne" tematem przewodnim sesji wiosennej- ach, czy to nie brzmi pięknie? Cool

Tymczasem już zapraszam na jesienne poznawanie chaosu! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mathkit
PostWysłany: 09.09.09, 06 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 22

Smile Jaki chaos. Nieobecni głosu nie mają Laughing
Gdybym był, całą swoją mocą głosowałbym za statystyką (czy jak Aga pisze - metodami reprezentacyjnymi). W statystyce też jest chaos - bo nikt nie rozumie o co w niej chodzi. A tymczasem seminaria poświęcone statystyce organizowane przez firmę Statsoft odbędą się w Krakowie i w Warszawie w pierwszym tygodniu października - zainteresowanych zapraszam na stronę Statsoftu. Oprócz całej otoczki komerchy trafiają się fajne i stojące na wysokim poziomie odczyty.
_________________
Forum statystyczne "A słowa się po niebie włóczą i łajdaczą" Korepetycje z matematyki i statystyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rafał Kucharski
PostWysłany: 09.09.09, 06 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Ebooki: poza "Senguptą" trochę mało matematyki.
Mi trafiło się coś takiego: http://hypertextbook.com/chaos/
Jest tam również sporo odnośników.

Jeśli tematy zostaną dobrze dobrane, to może być ciekawa sesja. Po pierwsze będzie można liznąć kilka dziedzin i przytoczyć kilka ciekawostek: teoria iteracji, coś o układach dynamicznych, fraktale, teoria wymiaru, bifurkacje i stała Feigenbauma, a nawet coś z teorii ergodycznej? Można też powiedzieć o związku z rynkami finansowymi (np. książki pana Petersa: http://tinyurl.com/jyoql i http://tinyurl.com/g438s).

Informatycy mogą zaprząc swoje laptopki i pokazać jakieś ciekawe atraktory (zawsze chciałem sobie wygenerować Lorentzowskiego motylka). Ja bym się nawet nie obraził, gdy ktoś opowiedział o technologii produkcji stereogramów, choć nie mają one z "Teorią Chaosu" żadnego związku.

Zainteresowanym początkującym polecam popularnonaukowe opowiastki Jamesa Gleicka lub/i Iana Stewarta. I naciskać pomysłodawcę/ów tematu.

A co do metod reprezentacyjnych - jeśli na sesjach nie będzie reprezentowana silniej grupa zwolenników tego tematu, to możesz sobie tylko Agnieszko pomarzyć. Oczywiście, można też zmienić ordynację wyborczą.

A tak naprawdę to wszyscy jadą na to, co jest poza referatami Mam pomysł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loxley
PostWysłany: 10.09.10, 06 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

Kolejny e-book do ściągnięcia (Cvitanović).

agnieszkaklama napisał:
Nie ma źle- przecież w maju będzie sesja wiosenna- "metody reprezentacyjne" tematem przewodnim sesji wiosennej- ach, czy to nie brzmi pięknie?

Nie. Mam pomysł! Wypukłość jest piękniejszym tematem i mam nadzieję, że pojawi się na wiosennej sesji. Razz
Sam wahałem się między wypukłością a teorią chaosu.

Fajnie byłoby zaprosić tu Borówki i zacząć rozdzielać tematy.
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Imprezy organizowane przez KNM UŚ ť XXI Sesja Jesienna KNM@UŚ: Teoria Chaosu
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


DAJ Glass (1.0.5) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB 2.0.18 Š 2001, 2002 phpBB Group