Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna  
  Forum Matematyczne UŚ
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Imprezy organizowane przez KNM UŚ ť XX Sesja Wiosenna KNM@UŚ: Matematyka Dyskretna

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 XX Sesja Wiosenna KNM@UŚ: Matematyka Dyskretna Ť Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat ť 
Autor Wiadomość
Rafał Kucharski
PostWysłany: 25.03.25, 06 10:45 pm    Temat postu: XX Sesja Wiosenna KNM@UŚ: Matematyka Dyskretna Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Serdecznie zapraszmy na (jubileuszową Smile )

XX Sesję Wyjazdową Koła Naukowego Matematyków przy Uniwersytecie Śląskim

która odbędzie się w dniach 29.04 - 02.05.2006 (od popołudnia w sobotę do południa we wtorek) w Ośrodku Wypoczynkowym Uniwersytetu Śląskiego w Szczyrku. Tytuł sesji to

Matematyka Dyskretna

Szczególnie serdecznie zapraszamy studentów I i II roku.

Wkrótce podamy zestaw tematów na referaty, ale można zgłaszać także własne (związane z tematem przewodnim sesji). Oczywiście wygłoszenie referatu nie jest obowiązkowe. Informacje, adresy i numery kontaktowe na stronie Koła. I wbrew nazwie mówimy o tym głośno Smile.

Wszelkie pytania i uwagi mile widziane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loxley
PostWysłany: 25.03.25, 06 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

W takim razie czekam na listę tematów! Smile
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Rafał Kucharski
PostWysłany: 06.04.06, 06 5:14 pm    Temat postu: Sesja Wiosenna KNM@UŚ Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Agnieszka doniosła, że kilka tematów już jest. Zgłoszonych i zajętych. (Skąd ja znam tych ludzi ? Mam pomysł! )

  • Wstęp do Kryptografii - Podstawowe techniki szyfrowania - Michał Gnacik
  • Wstęp do Teorii Matroidów - Tomasz Kania
  • Zasada szufladkowa Dirichleta - Małgorzata Łabuz
  • Antynomie logiczne i teoriomnogościowe - Mateusz Sosnowski
  • Problem Hilberta - Tomasz Wiewiórka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Kucharski
PostWysłany: 06.04.06, 06 9:37 pm    Temat postu: Sesja Wiosenna KNM@UŚ Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Jest także doniesienie od Tomka - o kolejnych zajętych tematach:

  • Podstawy teorii grafów (Ania Bień)
  • Metoda probabilistyczna Pála Erdösa (Agnieszka Klama)
  • Twierdzenie Cayleya -­ Ile jest drzew o danej liczbie wierzchołków? (Wirginia Wyrobek)

I wreszcie tematy do wzięcia:

  • Ciągi zero­jedynkowe zdominowane i liczby Catalana
  • Liczby Bernoulliego są wszędzie
  • Zbiory uporządkowane. Twierdzenie Dilwortha
  • Metody rozwiązywania rekurencji wieloparametrowych. Problem Józefa Flawiusza
  • Twierdzenie van der Waerdena. Hipoteza Erdösa warta 3000$
  • Kilka sum "nie do policzenia" (czyżby?)
  • Funkcje tworzące

W dalszym ciągu mile widziane są oczywiście własne pomysły na referat (byle tematyka była w miarę odpowiednia).

Zainteresowanie proszę zgłaszać do Tomka Kochanka (łatwo go zastać w pokoju KNM 524, email na www Koła), w celu rezerwacji i ewentualnego omówienia szczegółów.

Tematów jest dużo, a czasu mało (dwa popołudnia), więc referaty mają mieć charakter poglądowy, informacyjny i wzbudzający zainteresowanie oraz trwać maksymalnie 20 minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Kucharski
PostWysłany: 19.04.19, 06 9:52 pm    Temat postu: Sesja Wiosenna KNM@UŚ Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Po kilku rezerwacjach i jednej zmianie tematu sytuacja na froncie referatów wygląda jak następuje:

Tematy zajęte:

  • Wstęp do Kryptografii - Podstawowe techniki szyfrowania (Michał Gnacik)
  • Wstęp do Teorii Matroidów (Tomasz Kania)
  • Twierdzenie Halla o kojarzeniu małżeństw (Małgorzata Łabuz)
  • Antynomie logiczne i teoriomnogościowe (Mateusz Sosnowski)
  • Problem Hilberta (Tomasz Wiewiórka)
  • Podstawy teorii grafów (Ania Bień)
  • Metoda probabilistyczna Pála Erdösa (Agnieszka Klama)
  • Twierdzenie Cayleya -­ Ile jest drzew o danej liczbie wierzchołków? (Wirginia Wyrobek)
  • Twierdzenie Ramseya. Liczby Ramseya (Piotr Szewczak)
  • Zbiory uporządkowane. Twierdzenie Dilwortha (Filip Strobin)
  • Metody rozwiązywania rekurencji wieloparametrowych. Problem Józefa Flawiusza (Michał Farnik)

Tematy wolne:

  • Ciągi zero­jedynkowe zdominowane i liczby Catalana
  • Liczby Bernoulliego są wszędzie
  • Twierdzenie van der Waerdena. Hipoteza Erdösa warta 3000$
  • Kilka sum "nie do policzenia" (czyżby?)
  • Zasada szufladkowa Dirichleta


Ostatnio zmieniony przez Rafał Kucharski dnia 27.04.27, 06 3:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nty
PostWysłany: 23.04.23, 06 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Gnacik

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 130
Skąd: Dąbrowa Górnicza

A jaka będzie kolejność wygłaszania referatów (losowa?) i czy wszystkie zostaną wygłoszone w jeden dzień, jeśli tak to który Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Rafał Kucharski
PostWysłany: 25.04.25, 06 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Ponieważ tematy są niezależne, nie wymagają zachowania jakiejkolwiek kolejności, więc będzie ona zależeć od preferencji referujących modulo widzimisię Tomka Kochanka, który ową kolejność będzie ustalał.
Ponadto, IMHO, referatami zostaną obdzielone w zbliżonych proporcjach popołudnia w niedzielę i poniedziałek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Kucharski
PostWysłany: 27.04.27, 06 3:40 pm    Temat postu: Sesja Wiosenna KNM@UŚ Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Referat "Funkcje tworzące" został zarezerwowany pzrez Grzegorza Wyłupka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loxley
PostWysłany: 02.05.02, 06 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

Na początek powiem, że był to bardzo udany i sympatyczny wyjazd. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Tristan
PostWysłany: 03.05.03, 06 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 3

Dla mnie był to już trzeci wyjazd z kołem i na pewno bardzo dobrze zapisze się w mojej pamięci (choćby ze względu na fakt, że po raz pierwszy zrozumiałem coś z referatów Razz).
Szczególnie podobały mi się referaty o antynomiach, sumach i rekurencjach. I co do tego trzeciego mam pytanie. Z tego co zrozumiałem, to gdy mamy grupę np. 80 osób, to bierzemy największą potęgę dwójki, czyli w tym wypadku 64. Czyli zostaje nam 16 i tę liczbę mnożymy przez 2 i dodajemy 1, więc 33 osoba przeżywa. Dzieję się tak w przypadku, gdy zabijana jest co druga osoba. A co jeśli zabijana jest co trzecia? Jaka wtedy panuje zasada?
Wracając do wyjazdu, również dobrze wspominam Wygibajtusa, "mereżkę", co kto ma za uszkami, ale szczególnie Jungle Speed'a Smile
Pozdrawiam wszystkich, którzy byli na sesji,
Achim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nty
PostWysłany: 03.05.03, 06 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Gnacik

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 130
Skąd: Dąbrowa Górnicza

To był mój pierwszy raz Very Happy , tzn. taka sesja wyjazdowa, ogólnie było bardzo ok. Cała organizacja mile mnie zaskoczyła, referaty przemyślane, choć wszystkiego nie zrozumiałem. Bardzo podobał mi się ostatni referat Michała z Politech. Ł, rozdał karty.
Moja "kryptografia" pewnie rozbawiła starannością zapisu Mam pomysł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
loxley
PostWysłany: 03.05.03, 06 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

Miło by było zaprosić tutaj gości XX sesji z Krakowa, Łodzi i Warszawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Rafał Kucharski
PostWysłany: 04.05.04, 06 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

@Tristan: Mnie też zainteresowało "zabijanie", ale w kluczowym miejscu referent trochę zamieszał, więc dlatego spytałem o literaturę - jak będziesz miał czas, to przyskocz sobie do naszej czytelni i poczytaj o problemie w "Matematyce Konkretnej" albo "Matematyce Dyskretnej".

@Nuclear: Będę pamiętał o tym rozsyłając poprawioną wersję "listy kontataktowej".

Żeby nie było tak cukierkowo, to ja napiszę (choć narażę się pewnym osobom), że kuchnia tym razem nie sprostała moim oczekiwaniom.

Osobiście chciałbym, żeby imprezy Kołowe były coraz lepsze, więc jak macie jakieś uwagi i sugestie - piszcie śmiało. Jeśli nie chcecie się nikomu narazić z niepopularnymi poglądami, możecie pisać na priva.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nty
PostWysłany: 05.05.05, 06 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Gnacik

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 130
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Rafał Kucharski napisał:
Żeby nie było tak cukierkowo, to ja napiszę (choć narażę się pewnym osobom), że kuchnia tym razem nie sprostała moim oczekiwaniom.


Ja się z tym nie zgodzę, pozatym niełatwo szykować posiłki dla takiej ilości osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Imprezy organizowane przez KNM UŚ ť XX Sesja Wiosenna KNM@UŚ: Matematyka Dyskretna
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


DAJ Glass (1.0.5) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB 2.0.18 Š 2001, 2002 phpBB Group