Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna  
  Forum Matematyczne UŚ
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Imprezy organizowane przez KNM UŚ ť Spotkanie z młodzieżą szkół średnich: Lemat o małżeństwach

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Spotkanie z młodzieżą szkół średnich: Lemat o małżeństwach Ť Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat ť 
Autor Wiadomość
Rafał Kucharski
PostWysłany: 25.03.25, 06 10:04 pm    Temat postu: Spotkanie z młodzieżą szkół średnich: Lemat o małżeństwach Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Zapraszam na Spotkanie z młodzieżą szkół średnich, które odbędzie się w piątek, 7 kwietnia. Koleżanka Pola Siwek przedstawi matematyczne podstawy prowadzenia biura matrymonialnego Smile, czyli Lemat o małżeństwach. Start o 16.15. Czas trwania: ok. 60 minut.

Tytułowy lemat, znany także jako Twierdzenie Halla o systemach reprezentantów, jest wynikiem należącym do kanonu kombinatoryki. Formułuje on warunek jaki musi spełniać rodzina podzbiorów ustalonego zbioru, aby dało się na niej określić różnowartościowy selektor. Lemat Halla stanowi punkt wyjścia do szeregu zagadnień w teorii grafów. Swoją "medialną" nazwę zawdzięcza zaś jednej z możliwych interpretacji. Nie jedynej, bo możliwości zastosowań jest całe mnóstwo; poprzestanę na tym, że korzysta się z niego w pewnej konstrukcji miary Haara.

Temat powinien więc zainteresować również studentów, których serdecznie zapraszamy. O zrozumienie nie trzeba się martwić, bo przecież wystąpienie przygotowywane jest z myślą o licealistach.

Rozpoczynam ten temat jako normalny wątek, a nie "Ogłoszenie", z myślą o ewentulanych pytaniach i dyskusji, zarówno przed jak i po spotkaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pola Siwek
PostWysłany: 28.03.28, 06 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KN Matematyków UŚ

Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 1

tak, wszystkich serdecznie zapraszam na nauki przedślubne, choć ostrzegam: nie posiadam uprawnień kapłańskich. więcej nie będę pisać, co będzie, bo już to zrobił Rafał, a ja jestem leniwa. do zobaczenia
polka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Minuteman
PostWysłany: 29.03.29, 06 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grupa

Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 113
Skąd: Siemianowice Śląskie

Brzmi ciekawie Smile Może jak uda mi się wcześniej zwolnić z zajęć to się pojawię.
_________________
Kto zwycięża innych jest silny, ten kto zwycięża ze sobą jest potężny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agnieszka_Z
PostWysłany: 04.04.04, 06 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 13

rzeczywiscie ciekawy temat.postaram się przyjsć Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszkaklama
PostWysłany: 06.04.06, 06 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KN Matematyków UŚ

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 5

Aaa, to ja też się skuszę i przyjdę... Razz A posłucham sobie chętnie tego co Polka ma do powiedzenia Smile Słyszałam głosy, że słowo "lemat" jest mało zrozumiałe Mam pomysł! Prawdą jest, że nie każdy licealista zna słowo "lemat". Ale ten problem da się rozwiązać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loxley
PostWysłany: 07.04.07, 06 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

Myślę, że 95% licealistów nie wie co to jest lemat. Niestety nie będzie mnie dziś na wykładzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Agnieszka_Z
PostWysłany: 08.04.08, 06 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 13

ale garstka się już dowiedziała....
ps.ja dowiedziałam się zaczenia tego słowa dopiero na studiach, ale to się wydaja naturalne,bo przecież w szkole średniej niczego się nie dowodzi.raz,że nie ma na to czasu,a dwa,że nie ma odpowiednich narzędzi.to tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Imprezy organizowane przez KNM UŚ ť Spotkanie z młodzieżą szkół średnich: Lemat o małżeństwach
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


DAJ Glass (1.0.5) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB 2.0.18 Š 2001, 2002 phpBB Group