Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna  
  Forum Matematyczne UŚ
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Imprezy organizowane przez KNM UŚ ť VI Letni Obóz KNM@UŚ: Dowody z twierdzeniami

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 VI Letni Obóz KNM@UŚ: Dowody z twierdzeniami Ť Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat ť 
Autor Wiadomość
loxley
PostWysłany: 21.06.21, 06 2:40 pm    Temat postu: VI Letni Obóz KNM@UŚ: Dowody z twierdzeniami Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

VI Letni Obóz Koła Naukowego Matematyków
"DOWODY Z TWIERDZENIAMI"
Szczyrk 28 sierpnia - 6 września 2006
Obóz odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym UŚ w Szczyrku przy ulicy Olimpijskiej 56.

Wyjątkowo, nie podajemy propozycji tematów referatów.
Jak wskazuje tytuł naszego obozu, na referatach powinny pojawiać się twierdzenia z najróżniejszych dziedzin matematyki, ale takie, których dowody są piekne, oryginalne, w jakiś sposób wyróżniające się na tle innych. Każdy kto ma jakiś swój ulubiony, najpiękniejszy dowód może przedstawić go podczas naszego obozu. Wszelkie zgłoszenia są mile widziane.

Jak zwykle odczyty powinny zamykać się w 45-60 minutach.

Liczba miejsc noclegowych jest ograniczona, dlatego prosimy o jak najszybsze zgłoszenia i podanie dat przyjazdu i wyjazdu (jako że oczywiście nie trzeba być na całym obozie).
Mile widziani również jednodniowi goście Smile

Poza pracą naukową planujemy liczne atrakcje jak: spacery po górach, ogniska, turnieje GO, gra w "mordercę" itd...
Osobom, które na obozie chcą się pojawić po raz pierwszy sugerujemy przejrzenie relacji i zdjęc z poprzednich obozów. Dostępne są tutaj

Wszystkie informacjie związane z kosztami pobytu dostępne są pod adresem: knm@knm.katowice.pl.

http://www.oboz.knm.katowice.pl
_________________
Koniec świata.


Ostatnio zmieniony przez loxley dnia 06.09.06, 06 10:04 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Rafał Kucharski
PostWysłany: 17.07.17, 06 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Przewodnicząca jest na wakacjach, ale udało mi się dowiedzieć, że jest zapisanych już około 14 osób. Piszę "już", bo ośrodek nominalnie przewiduje 19, a większość osób zgłasza się w ostatnim momencie.
Pomyślałem sobie, że ktoś być może rozważa przyjazd, ale nie jest zdecydowany, więc postanowiłem dopisać kilka słów w paru kwestiach.

Cytat:
Jak zwykle odczyty powinny zamykać się w 45-60 minutach.

Z referatami na letnim obozie to bywa różnie: mamy dużo czasu, więc możliwe jest, by przedstawić nieco obszerniejsze zagadnienie, rozbijając je na dwa (w skrajnych przypadkach trzy) 45-minutowe wystąpienia. Oczywiście nie pod rząd, tylko w kolejnych dniach.
Nikt też nie powiedział, że trzeba zająć całą godzinę: jeśli chcecie się podzielić jakąś ciekawostką, ale wystarczy wam na to 15 minut, to bardzo fajnie.

Cytat:
Poza pracą naukową planujemy liczne atrakcje jak: spacery po górach, ogniska, turnieje GO, gra w "mordercę" itd...

W związku z górami zalecane jest zabranie odpowiedniego obuwia (twarda podeszwa, najlepiej wysokie - usztywniające kostkę) i czegoś przeciwdeszczowego. Można zabrać ze sobą rower oraz inny sprzęt sportowy.
Z zabaw wieczornych KaOwiec przewiduje także Wygibajtusa, Scrabble i Jungle Speed, a może nawet atrakcję w postaci "karcianki czasu rzeczywistego".
Nie ma obozu bez popisów muzycznych, więc zabranie ze sobą wszelkich instrumentów, śpiewników i strun głosowych Mam pomysł! jest bardzo wskazane.

Cytat:
Wszystkie informacje związane z kosztami pobytu dostępne są pod adresem: knm@knm.katowice.pl.

Koszty są śmiesznie niskie. Normalnie tyle płaci się za dzień, a nie tydzień. (Trzeba pozmywać gary raz na jakiś czas, ale to CZYSTA przyjemność Mam pomysł!)

Cytat:
"DOWODY Z TWIERDZENIAMI"
Wyjątkowo, nie podajemy propozycji tematów referatów.

Bardzo dobrze jest mieć jakiś referat, bo można przetrenować w miłej atmosferze (i nastrojowym oświetleniu poddasza) sztukę publicznych wystąpień (co wszystkich czeka na seminariach oraz obronie).
Wystąpienie nie jest jednakże warunkiem koniecznym uczestnictwa w obozie. Jeśli natomiast chcesz coś powiedzieć, a nie masz pomysłu - pisz na PW, coś spróbujemy wymyślić.

Cytat:
Jak wskazuje tytuł naszego obozu, na referatach powinny pojawiać się twierdzenia z najróżniejszych dziedzin matematyki, ale takie, których dowody są piękne, oryginalne, w jakiś sposób wyróżniające się na tle innych.

Nie mogę się powstrzymać z podaniem tu bardzo sympatycznego dowodziku.

F a k t. Istnieją takie liczby niewymierne [tex:2977cb89ed]a[/tex:2977cb89ed], [tex:2977cb89ed]b[/tex:2977cb89ed], że [tex:2977cb89ed]a^b[/tex:2977cb89ed] jest wymierne.
D o w ó d. Jeśli [tex:2977cb89ed]\sqrt{2}^{\sqrt{2}}[/tex:2977cb89ed] jest wymierna, to niech [tex:2977cb89ed]a = b = \sqrt{2}[/tex:2977cb89ed].
W przeciwnym przypadku, niech [tex:2977cb89ed]a = \sqrt{2}^{\sqrt{2}}[/tex:2977cb89ed], [tex:2977cb89ed]b = \sqrt{2}[/tex:2977cb89ed] i wówczas [tex:2977cb89ed]a^b = \Big(\sqrt{2}^{\sqrt{2}}\Big)^{\sqrt{2}} = (\sqrt{2})^2 = 2[/tex:2977cb89ed]. QED.
P y t a n i e: Czy to jest dowód konstruktywny, czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Kucharski
PostWysłany: 31.07.31, 06 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Przewodnicząca wróciła na moment z wakacji i udało mi się spojrzeć na listę osób zapisanych na obóz. Nie wiem, czy mi wypada, ale po tym co zobaczyłem, bardzo gorąco namawiałbym do przyjazdu studentki. Na razie panowie mają wyraźną przewagę (co dość dziwne jak przypominam sobie strukturę płci na naszym kierunku) - i to same dorodne sztuki. W różnym wieku, rozmiarze Mam pomysł! i nie tylko z naszej uczelni.

Jak na razie jest słabo z referatami. <begin motywacja> Chyba zrobimy jakiś konkurs na najlepiej przedstawiony / najciekawszy referat (głosują uczestnicy obozu). Oczywiście z atrakcyjnymi nagrodami. <end motywacja> Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loxley
PostWysłany: 01.08.01, 06 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

A czy wiadomo jak wygląda sprawa z "gośćmi na jeden dzień"? Mam pomysł!
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Rafał Kucharski
PostWysłany: 01.08.01, 06 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

O ile znam przewodniczącą, to nie będzie robić problemów. Jedynie trzeba się wcześniej zapowiedzieć, żeby nie trafić na zamknięty ośrodek (wszyscy w górach).

I owszem, będą tacy goście. No może nie na jeden, ale na kilka dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loxley
PostWysłany: 01.08.01, 06 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

Szczerze powiedziawszy, to pytałem o pracowników naukowych. Smile
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Rafał Kucharski
PostWysłany: 01.08.01, 06 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

A, tu mnie zaskoczyłeś. Wielkich gwiazd chyba się nie należy spodziewać. Ale nigdy nic nie wiadomo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszkaklama
PostWysłany: 07.08.07, 06 4:02 pm    Temat postu: Co nieco o obozie. Odpowiedz z cytatem

KN Matematyków UŚ

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 5

Odpowiedź na pytanie (w odpowiednim kontekście) "A czy wiadomo jak wygląda sprawa z "gośćmi na jeden dzień"? " jest następująca: nie jest wykluczone, że pojawią się tacy goście. Mieliśmy parę nieoficjalnych złoszeń "z góry" Smile

Korzystając z okazji zachęcam do wzięcia udziału w naszym obozie tych, którzy się na to jeszcze nie zdecydowali Mam pomysł! Ci, którzy zgłosili już swoje uczestnictwo mają zaklepane miejsca (łóżka) - rzecz jasna Smile Wolne miejsca jeszcze są, więc można się zgłaszać Smile

Do uczestników obozu (także przyszłych uczestników): Jak wyglada sprawa referatów?? Czekam na tematy Mam pomysł! Wygłoszenie referatu (trwającego do 30 minut) nie jest obowiązkowe, ale mile widziane. Przecież nie będziemy cały czas chodzić po górach Mam pomysł! Już parę osób podało mi tematy swoich referatów, ale przydałoby się ich więcej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz W.
PostWysłany: 19.08.19, 06 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 18

Cytat:
Nikt też nie powiedział, że trzeba zająć całą godzinę: jeśli chcecie się podzielić jakąś ciekawostką, ale wystarczy wam na to 15 minut, to bardzo fajnie.

Cytat:
Już parę osób podało mi tematy swoich referatów, ale przydałoby się ich więcej Smile

[tex:aa3e925c38]\qquad\qquad\qquad\qquad[/tex:aa3e925c38]Właśnie zastanawiam się czy by nie zgłosić jednego bardzo użytecznego twierdzenia. Mianowicie nierówności Czebyszewa...
_________________

Statystyka forum
" ... " Statystyka korepetycje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rafał Kucharski
PostWysłany: 24.08.24, 06 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Przypomniało mi się o kolejnej obozowej atrakcji: będziemy chodzić na grzyby (bez urazy Gosiu Smile) - gdzieś od tygodnia jest niezły wysyp, a znamy kilka miejsc w okolicach ośrodka.

Są osoby, które nie jadą na Obóz Koła. "Oczywiście, szanujemy ich". Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mitzrael
PostWysłany: 24.08.24, 06 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 46

Spoko czyli obowiązkowo trzeba zabrać atlas, żeby cały obóz nie padł ofiarą jakiegoś muchomora Smile
_________________
Why do people make mistakes at times...
Can't feel guilty enough...
Why do people always try to go beyond others?
})i({ })i({ })i({
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loxley
PostWysłany: 06.09.06, 06 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

I jak się podobało? Bo moim zdaniem obóz był bardzo udany, nawet pogoda (prócz kilku deszczowych dni) nie była taka zła. Jedyne co nie za bardzo mi odpowiadało, to zbyt ogólny temat obozu.

Aha, Agnieszka i David Panarossa (dowód pana Rossa). Mam pomysł!
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Mitzrael
PostWysłany: 06.09.06, 06 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 46

Było super super super tylko troche krótkawo :(. Myśle ze temat był bardzo dobry, gdyz mozna bylo zaprezentowac takie twierdzenia z dowodami , ktore zasadniczo nie pasowaly do wczesniejszych tematow przewodnich sesji czy tez obozow. Smile A kolejnym wyzwaniem jest teoria chaosuu Razz
_________________
Why do people make mistakes at times...
Can't feel guilty enough...
Why do people always try to go beyond others?
})i({ })i({ })i({
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nty
PostWysłany: 06.09.06, 06 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Gnacik

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 130
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Ja byłem od czwartku do poniedziałku (szkoda, że tak krótko). Wszystkie ważniejsze szczyty Szczyrku (Skrzyczne, Klimczok, Szyndzielnia) zaliczone no i zjazd torem saneczkowym - główna atrakcje (kto zjedżał ten wie Very Happy). Szkoda tylko, że niektórzy izolują się od grupy przez co pogarsza się atmosfera. Temat referatów bardzo ogólny, najciekawsze były dowody o tym, że liczb pierwszych jest nieskończenie wiele Very Happy. Szkoda, że tak mało osób "zaszczyciło" nas swoim przybyciem. Wiecej nie napiszę, kto chce się dowiedzieć jak jest na takiej sesji koła sam musi to zobaczyć Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
agnieszkaklama
PostWysłany: 09.09.09, 06 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KN Matematyków UŚ

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 5

UWAGA UWAGA!

Już niedługo na stronce koła:

www.knm.katowice.pl

pojawią się zdjęcia z obozu Smile

Również wkrótce w skrzynkach mailowych uczestników tego obozu pojawi się mail z listą osobowo- kontaktową uczestników Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafał Kucharski
PostWysłany: 09.09.09, 06 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Nty napisał:
Szkoda tylko, że niektórzy izolują się od grupy


Kto się izolował? Będziemy chłostać! Mam pomysł! Według mnie nikt się nie izolował. Nielicznych jedynie, jak półprzewodniki, należało spolaryzować przykładając właściwe napięcie Smile

A o czym świadczy fakt, że na dotowaną imprezę przyjeżdża więcej ludzi spoza UŚ niż z UŚ, to dopowiedzcie sobie sami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Kucharski
PostWysłany: 09.09.09, 06 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Może zrobimy ankietkę na największą atrakcję obozu letniego? Kilka propozycji:
  1. Spadamy
  2. Jungle Speed
  3. Fortuna aka Eurobusiness
  4. Tor saneczkowy (ciekawe jak będzie więcej niż 5 głosów)
  5. Grzaniec

Wrzućcie jeszcze kilka propozycji, to się uruchomi ankietkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stolorz
PostWysłany: 09.09.09, 06 8:15 pm    Temat postu: zdjęcia obozowe Odpowiedz z cytatem

jedynka grupy

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 1

Pod adresem www.oboz.knm.katowice.pl dostępne są (292) zdjęcia obozowe autorstwa stolorz'a i szefowej.
Zdjęcia poukładane są chronologicznie od najstarszego począwszy.
Zostawiłem też metainformacje, wiec można podejrzeć autora, date i sprzęt.

Przyjemnego oglądania i komentowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mitzrael
PostWysłany: 13.09.13, 06 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 46

Najlepsza atrakcja obozu , hm gry były spoko szczególnie Spadamy i Jungle Speed, choć ta ostatnia trochę niebezpieczna , chociaż przy odpowiednim wyposażeniu w kask i ochraniacze ( oraz długie paznokcie do obrony przed rozwścieczonymi pozostałymi graczami ;P ) można z powodzeniem grać Very Happy. Super atrakcją było nocne ogłądanie nieba i podglądanie satelitów ( ten kto był z nami rozumie o co chodzi Smile ) Może dla kogoś wydać sie to głupie ale ja mieszkam na nizinie i u mnie mało widać gwiazd a tam jest superowo. Następnym razem biorę jakąś porządną mapę nieba. Kolejną atrakcją byli ludzie, miło się z wami bytowało przez te kilka dni. I nie należy zapomnieć o referatach i przerywnikach ( np "co się komu przydarzylo na ulicy " omawianym przy okazji dowodu tw Gliwenki.)
_________________
Why do people make mistakes at times...
Can't feel guilty enough...
Why do people always try to go beyond others?
})i({ })i({ })i({
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszkaklama
PostWysłany: 13.09.13, 06 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KN Matematyków UŚ

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 5

Oglądanie gwiazd zrobiło na mnie też ogromne wrażenie. Dobrą mapę nieba faktycznie warto wziąć następnym razem- a wcześniej można się dodatkowo wybrać do planetarium Very Happy Aaa, no i zaprosimy znowu między innymi Krzyśka z UJ (wygrał olimpiadę z astronomii!)- na pewno chętnie poopowiada nam co nieco o gwiazdach Smile

Reasumując: szykuje się poznawanie chaosu także tego panującego "w" niebie- bo chyba można nazwać chaosem to, co się tam dzieje? Mam pomysł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Imprezy organizowane przez KNM UŚ ť VI Letni Obóz KNM@UŚ: Dowody z twierdzeniami
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


DAJ Glass (1.0.5) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB 2.0.18 Š 2001, 2002 phpBB Group