Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna  
  Forum Matematyczne UŚ
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Sprawy forum & Regulamin ť Reklamowanie forum

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Reklamowanie forum Ť Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat ť 
Autor Wiadomość
Nty
PostWysłany: 19.03.19, 06 10:59 am    Temat postu: Reklamowanie forum Odpowiedz z cytatem

Michał Gnacik

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 130
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Edycja: Wątek przeniesiony z Algorytmy i struktury danych » Konkursy, potyczki, zmagania

Dobry pomysł, tylko na razie nie ma tu zbyt wielu użytkowników, proponuj, żebyś sciagnął ludzi z V roku i ogolnie znajomych z matmy Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Minuteman
PostWysłany: 19.03.19, 06 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grupa

Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 113
Skąd: Siemianowice Śląskie

spoko spoko, od poniedziałku robię reklamę na lewo i prawo. Gdyby nie wasz mail do mnie i ogłoszenie na http://4us.ovh.org/ to w życiu bym tu nie trafił Smile
_________________
Kto zwycięża innych jest silny, ten kto zwycięża ze sobą jest potężny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nty
PostWysłany: 19.03.19, 06 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał Gnacik

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 130
Skąd: Dąbrowa Górnicza

my o tym trąbimy od pół roku w otoczeniu I rocznika, ale jak widać na razie mało osób do nas dołączyło, Planujemy zainstalować na forum środowisko LateX, ale nie musmy wiedzieć czy będzie onu tutaj użyteczne, na razie materiały itd. załączam w plikach .pdf. [potem się usunie te off-topy Mam pomysł!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
moonwalker
PostWysłany: 24.03.24, 06 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 25

przydala sie kartka w gablocie knm Mam pomysł!
i to ze jestem ciekawski Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka_Z
PostWysłany: 06.04.06, 06 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 13

Ja tu trafiłam przypakiem zaglądając na stronę maty w poszukiwaniu terminu konferencji.a szczerze pisząc rzadko czytam kartki w gaglocie chyba że tyczą godzin dziekańskich lub lektorskich(chyba jak większośc studentów Smile ).czyba jednak najlepszy jest przekaz osobisty-tzn. dla mnie najbardziej zachęcający.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka_Z
PostWysłany: 06.04.06, 06 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 13

sorki za błędy-z pośpiechu Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mathkit
PostWysłany: 07.07.07, 06 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 22

Forum jest źle rozreklamowane. Gdyby nie ta kartka w gablotce to byłoby kiepsko Mam pomysł! strona w ogóle nie jest podlinkowana. Do strony prowadzą zaledwie 4 linki zewnętrzne, w tym jeden wartościowy ze strony J.CZ. Możnaby chociaż dodać linka bezpośredniego z math.us.edu.pl Ale może to ma by tylko forum zamknięte Question
_________________
Forum statystyczne "A słowa się po niebie włóczą i łajdaczą" Korepetycje z matematyki i statystyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
loxley
PostWysłany: 07.07.07, 06 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

O linka na math.us.edu.pl prosiliśmy już od bardzo dawna, niestety bezskutecznie. No nic, a jakie ciekawe miejsca jeszcze byście polecili?
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
mathkit
PostWysłany: 07.07.07, 06 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 22

Podali chociaż jeden rozsądny powód? Był ktoś bezpośrednio u dr Kozioła? Jest wiele stron poświęconych matematyce, ktoś tutaj nawet jest z matematyka.org. Pozdrawiam portal! Możnaby poprosić o linki właśnie na różnych portalach matematycznych, dr Szyjewski ma stronę. Chyba, że to forum matematyków UŚ i nie chcemy ludzi z zewnątrz :? Jak już ktoś zauważył, nie potrafimy nawet swoich ludzi dokoptować, może nawet są, ale chyba martwi. Jest w ogóle garstka informatyków co jest jakąś zgrozą. Przydałaby się jakaś pożądna farma linków, co by nas jaki alien zauważył Very Happy
_________________
Forum statystyczne "A słowa się po niebie włóczą i łajdaczą" Korepetycje z matematyki i statystyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
loxley
PostWysłany: 07.07.07, 06 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

Na początku, gdy były plany żeby forum stanęło na serwerze uczelni, to rozmowy z dr Koziołem były prowadzone, ale żadnen konkretny powód nie padł. Później wysłałem drowi kilka maili, niestety pozostały bez odezwu.
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
mathkit
PostWysłany: 07.07.07, 06 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 22

Cytat:
Na początku, gdy były plany żeby forum stanęło na serwerze uczelni, to rozmowy z dr Koziołem były prowadzone, ale żadnen konkretny powód nie padł

fajnie musiały wyglądać te rozmowy

Swoją drogą mają na witrynie instytutu matematyki chyba dział "inne". Pamiętam, że dawali tam nawet linki do bramek SMS, a linku do forum im szkoda?
Question

Zresztą, czy ten link kogo zbawi, i tak mało kto wchodzi na strone instytutu
_________________
Forum statystyczne "A słowa się po niebie włóczą i łajdaczą" Korepetycje z matematyki i statystyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
loxley
PostWysłany: 07.07.07, 06 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

mathkit napisał:

fajnie musiały wyglądać te rozmowy


Nie pamiętam już dokładnie jak wyglądała ta rozmowa. Jakieś propozycje umieszczenia linków?
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
mathkit
PostWysłany: 07.07.07, 06 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 22

Dodawać stronę do katalogów trochę backlinków z sąsiadami też możnaby zrobić ---> wpisz sobie w google hasło: matematyka a wyskoczy kilka stron z którymi możnaby nawiązać kontakt.
Mnie jednak nie o to chodzi, bo można oczywiście dojść do Bałtyku idąc przez Karpaty.
Chcę tylko powiedzieć, zmieniwszy zdanie, skoro tak sprawa wygląda, //bo mnie chodziło jeszcze o coś innego ale widzę, że nic nie wskuram //, że rozkręcać cza forum a będzie więcej powracających userów, poruszać kąśliwe tematy, a zainteresowanie samo się zrodzi Skoro sieci inboundów nie można zbudować.
_________________
Forum statystyczne "A słowa się po niebie włóczą i łajdaczą" Korepetycje z matematyki i statystyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rafał Kucharski
PostWysłany: 10.07.10, 06 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

"Wewnętrznie" Forum jest rozreklamowane, o czym świadczy 172 zarejestrowanych użytkowników, czyli gdzieś 1/4 studiów dziennych wszystkich lat. Uwzględniając osoby, które
  • nie czytają niczego, wszelkie ogłoszenia ignorując z premedytacją,
  • komputerofobów i osoby z trudnym dostępem do sieci (są tacy, uwierzcie)
  • tych którzy inicjatywy typu "Forum" negują z założenia lub wreszcie
  • takich co poza regulaminowymi godzinami zajęć nie chcą mieć z matematyką nic wspólnego (choć wolałbym, by takich osób nie było),
  • najsłabiej reprezentowany w statystykach 4 i 5 rok (ze zrozumiałych względów, bo ich już "jak to mówią, tita")
to całkiem dobry wynik jak na te klika miesięcy rozkręcania interesu. Problem w tym, że tylko 22 osoby napisały przynajmniej 10 postów (i nie nawołuję tu do pójścia na ilość), tylko 53 napisały cokolwiek (czyli mediana = 0 Crying or Very sad ). A jak spojrzeć do statystyk, to piątym pod względem ilości wyświetleń postem był ten pod tytułem "Dlaczego na matematyce jest tak sztywno??". Symptomatyczne.

Nad "zewnętrzną" reklamą chyba nikt poważnie nie pracował, bo z nazwy jest to forum Matematyków UŚ. Z drugiej strony nikt nie broni udziału osobom z zewnątrz. Wręcz przeciwnie, myślę, że udział takich osób jest przecież pożądany i pozytywny (np. wymiana informacji o studiach matematycznych w innych ośrodkach i dziedzinach matematyki, którymi u nas nikt się nie zajmuje). Jeśli macie znajomych matematyków (informatyków ?, ekonomistów ?) na innych uczelniach - informujcie, zapraszajcie.

Wśród zarejestrowanych forumowiczów mamy zresztą co najmniej jednego licealistę, to znaczy obecnie już maturzystę, a wkrótce studenta Matematyki UŚ (brawa!!!). Gdyby pojawił się mały dział (dostępny do czytania dla osób niezarejestrowanych) pt. "Dla licealistów" lub "Dla przyszłych studentów" (może ktoś wymyśli coś lepszego) liczba forumowiczów (w miarę aktywnych) mogłaby wzrosnąć.

Jako inicjatywie lokalnej, żeby nie powiedzieć niszowej, trudno będzie nam przebić matematyka.org, do którego wiele osób się tu odnosi (ale np. taka matematyka.net nie wypaliła - jednym się udaje, drugim nie). A przecież nie chodzi o komercyjny sukces liczony ilością odwiedzin. I tak wypada mi zazdrościć, bo za moich studenckich czasów forum w ogóle nie było Mam pomysł! Natomiast studenci są tylko ludźmi i nie dziwmy się, że wolą przerzucać się równoważnikami zdań na gg lub sex-chacie niż podzielić się nieco głębszymi przemyśleniami na forum. Ale mimo to jestem dobrej myśli.

Żeby zakończyć konstruktywnie: lubię zaglądać pod adresy, które mają w swoich sygnaturkach osoby udzielające się (w interesujący i rzeczowy sposób) na stronach i grupach dyskusyjnych, które odwiedzam. Więc moja propozycja jest taka: dołączcie do swojego sigu adres "www.knm.kom.pl" i udzielajcie się w sieci (tylko bez spamowania). O to by link do forum znalazł się na stronie instytutowej warto się postarać (może trzeba napisać - email może przekonać informatyka bardziej niż słowo mówione Mam pomysł! ), natomiast nie wydaje mi się, by walczyć o nr 1 w googlu pod hasłem "forum matematyka". Chyba, że ktoś chce zrobić magisterkę z pozycjonowania, to bardzo prosimy - po udanej obronie zaprosimy na piwko. (mathkit: Na twojej stronce nie ma linku do forum. Niedopatrzenie? Kąśliwe tematy - ależ bardzo, bardzo - zresztą już widać, że działa).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mathkit
PostWysłany: 10.07.10, 06 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podgrupa

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 22

Jak na matematyka takiej klasy to wypowiadasz się za długo moim zdaniem.
Very Happy
Choćbym bardzo chciał to jest mi trudno nie zgodzić się z tym co piszesz.
TIA za te statystyki - dużo obrazują! Jednak:
Cytat:
najsłabiej reprezentowany w statystykach 4 i 5 rok (ze zrozumiałych względów, bo ich już "jak to mówią, tita")

zamazujesz prawdziwy obraz niczym OBOP sondaże wyborcze Mam pomysł!
Po pierwsze na 4,5 roku jest nas mniej, niż pierwszaków a po za tym jesteśmy aktywnymi uczestnikami forum, co czyni nas bardziej wartościowymi. Nie licząc tych, którzy wyfrunęli już poza uczelnię.
Cytat:
(czyli mediana = 0 )
Tak znakomitą obserwację mógłbym nieco zaciemnić faktem, że na forum jest cudownie, średnio przypada na osobnika 5,8 posta. Smile
Taki rozkład (silnie asymetrycznie dodatni) jest chyba na większości forum rozkładem typowym.
Słyszałem, że na jednym forum można ściągać wartościowe rzeczy z działu download dopiero jak się napisze 10 postów. Very Happy To ma swoje minusy, ale wiecie o co mi chodzi. Zresztą sam odwiedzam często różne portale byle żeby się najeść a nic nie dać w zamian.

Cytat:
Wśród zarejestrowanych forumowiczów mamy zresztą co najmniej jednego licealistę,
Witam wszystkich licealistów, wszystkich sympatyków matematyki. Piwko

I właśnie tak jak pisze Rafał
Cytat:
"Dla licealistów" lub "Dla przyszłych studentów"
- te działy aż proszą się o założenie.
Choć chyba sam nie wierzę w to co mówię, bo jakie jest zainteresowanie matematyką chyba sam każdy widział po dniach otwartych.
Moim zdaniem jednak link na stronie IM jest obowiązkowy. Strona IM jest ważnym punktem strategicznym.

Cytat:
(tylko bez spamowania)

Myślę, że ta garstka która się udziela nie może zaspamować nawet forum swoimi wypowiedziami a co dopiero internetu Smile

Cytat:
natomiast nie wydaje mi się, by walczyć o nr 1 w googlu pod hasłem "forum matematyka"
byłoby ciężko - na tą frazę google łapie 3.200.000 stron i to z mocnym zapleczem.

Cytat:
mathkit: Na twojej stronce nie ma linku do forum. Niedopatrzenie?

Laughing Kolejny link wychodzący strasznie obniży mi PR. Smile W sprawach SEO możemy ponegocjować na PW Very Happy Widzisz jak ja tu pracuję nad siecią inboundów.
_________________
Forum statystyczne "A słowa się po niebie włóczą i łajdaczą" Korepetycje z matematyki i statystyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rafał Kucharski
PostWysłany: 10.07.10, 06 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownik naukowy

Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 52

Cytat:
poza tym jesteśmy aktywnymi uczestnikami

Chwała chlubnym wyjątkom.
Cytat:
sam nie wierzę w to co mówię, bo jakie jest zainteresowanie matematyką chyba sam każdy widział po dniach otwartych.

Ja nie widziałem. Jakie?
Cytat:
Moim zdaniem jednak link na stronie IM jest obowiązkowy. Strona IM jest ważnym punktem strategicznym.

Nie pozostaje nic innego jak zapchać dr Koziołowi skrzynkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loxley
PostWysłany: 10.07.10, 06 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz Kania

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 240
Skąd: Katowice

Rafał Kucharski napisał:

Cytat:
sam nie wierzę w to co mówię, bo jakie jest zainteresowanie matematyką chyba sam każdy widział po dniach otwartych.

Ja nie widziałem. Jakie?

Ja tylko widziałem jak Agnieszka gada z jakimś jednym gościem, ale nie wiem czy było ich więcej. Smile
_________________
Koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

Forum Forum Matematyczne UŚ Strona Główna ť Sprawy forum & Regulamin ť Reklamowanie forum
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
 
 


DAJ Glass (1.0.5) template by Dustin Baccetti
EQ graphic based off of a design from www.freeclipart.nu
Powered by phpBB 2.0.18 Š 2001, 2002 phpBB Group